Steve Norton Kimdir ?

Steve Norton Kimdir ?

Steve Norton Kimdir ?

Steve, 1993 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ilk tamamen uzmanlaşmış lenfödem tedavi tesisi olan Lerner Lymphedema Services, PC aracılığıyla Manuel Lenf Drenajı ve Komple Dekonjestif Tedavi sertifikası aldı. 1994-1999 yılları arasında Princeton, NJ, Manhattan, NYC ve New Brunswick, NJ'de bulunan PC klinikleri olan Lerner Lenfödem Hizmetlerinin Baş Terapisti oldu. Bu süre zarfında Steve, birkaç bin lenfödem hastasının başarılı tedavisine katıldı.


1995 ve 1999'da Steve, Foeldi College, Hinterzarten, Almanya'da ve Avrupa Lenfoloji Kongresi'nde lenfödem yönetimi konusunda ileri eğitim programlarını tamamladı. Klinik görevlerine ek olarak, ülke çapındaki hastaneler, üniversiteler ve klinikler aracılığıyla Lerner Lenfatik Çalışmalar Akademisi'nde CDT kursları vermek üzere seçildi. 1998'de Steve, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki çeşitli hastanelerde ve klinik ortamlarda tıp uzmanları için CDT sertifika kursları sunan bağımsız bir eğitim ve danışmanlık şirketi (Klose Norton Training & Consulting) kurdu.


Steve, Amerika Birleşik Devletleri'nde Kuzey Amerika Lenfoloji Derneği (LANA) tarafından Ulusal Lenfödem Tedavisi Sertifikası alan ilk terapistler arasındaydı ve 2002 ve 2003'te uluslararası bir klinisyen grubuna eğitim veren ilk ve tek Amerikan lenfödem terapistiydi. Hinterzarten, Almanya'da dünyaca ünlü Foeldi Kliniği, Özel Lenfoloji Kliniği.


Steve, 1995'ten beri uluslararası olarak dağıtılan eğitimsel tedavi videolarının sunucusu/sunucusu/yapımcısı olmuştur ve 2005'te Steve, Discovery Health Channel tarafından lenfödem tedavisini gösteren ve tartışan "Medical Incredible" programı için filme alınmış ve röportaj yapılmıştır. Bu program 130 ülkede yayınlandı ve dünya çapında 300 milyon kişi tarafından görüntülendi.


Halen danışman ve CDT Klinik Eğitmeni olarak, lenfödem ve ilgili kompresyon tedavisi endüstrilerindeki özel klinikler, hastaneler, bağımsız muayenehaneler ve firmalar için hizmet vermeye devam etmektedir. Lenfödemle ilgili el yazmalarını düzenli olarak gözden geçirmekte ve diğer klinik yayınlara katkıda bulunmaktadır. Steve, profesyonel yayınlarda lenfödem yönetimi üzerine makaleler yazdı ve Prof. M. Foeldi & S. Kubik tarafından yazılan uluslararası üne sahip Lenfoloji Ders Kitabı'nın bölümlerine ve editöryal revizyonlarına katkıda bulundu. Geçenlerde Steve, tıp ders kitabı Kuerer's Breast Surgical Oncology'de lenfödem üzerine bir bölüm yazdı.Henry Kuerer, MD McGraw Hill 2009 ve Uluslararası Lenfödem Çerçeve Projesinin "En İyi Uygulamalar Belgesi" için Palyatif Bakım ve Komple Dekonjestif Terapi üzerine bir makaleye katkıda bulundu. 2014 yılında Steve , Thieme, Stuttgart, Almanya tarafından yayınlanan, Joachim Zuther ile birlikte uluslararası düzeyde dağıtılan Lymphedema Management: The Comprehensive Guide for Practitioners adlı ders kitabının ortak yazarlığını yaptı.


Steve, 2009 yılına kadar hizmet veren Ulusal Lenfödem Ağı (NLN) Tıbbi Danışma Komitesi'ne (MAC) atandı ve şu anda Amerikan Lenfödem Çerçeve Projesi (ALFP) Uluslararası Danışma Kurulu ve Uluslararası Lenfödem Çerçevesi (ILF) Eğitim Komitesi üyesidir. ). 2009 yılında Steve, Missouri Üniversitesi, Columbia Hemşirelik Okulu'na Yardımcı Nezaket fakültesi olarak atandı.


2007'de Steve ve Norton Lenfatik Terapi Okulu, önde gelen bir lenfödem eğitim okulu tarafından resmi olarak düzenlenen ilk kurs olarak Vellore Hindistan'da bir grup doktor ve hemşireye eğitim vermeleri için davet edildi. 2007'den başlayarak Norton Okulu, Güney Afrika'daki ilk organize CDT Sertifikasyonunu Western Cape Üniversitesi'nde, ardından Pretoria'da Tshwane Teknoloji Üniversitesi'nde sundu ve bu yıllık mekanı koruyor. Ekim 2007'de Steve, Çin'in Şanghay kentindeki 9. Halk Hastanesinde Çinli tıp uzmanlarına ilk kez Tam Dekonjestif Tedaviyi gösteren benzersiz ve kapsamlı bir çalıştay düzenledi. Geçenlerde Steve, lenfödem için geri ödemeyi iyileştirmeye yönelik yeni yasalar oluşturmaya yönelik bir girişimle ilgili olarak Washington, DC'deki Kongre'ye bir Personel Brifingi düzenlemesi için davet edildi.

05062997223